מגזין

הסיפור מאחורי המשקפיים – Ray Ban

משקפי שמש

הסיפור מאחורי המשקפיים – Ray Ban

משקפי רייבן RAY BAN הם פריט אופנה שכבש מקום נכבד בתודעה. המותג RAY BAN הפך לשם נרדף לסטייל והצליח לפצח את סוד הקסם האופנתי הטמון במשקפי שמש וראייה. 

כמה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רייבן, Ray Ban:

הדגם הראשון של משקפי ראי באן שהשיק המותג RAY BAN בשנת 1937 היה דגם הטייסים המיתולוגי, שעד היום מהווה דגם מוביל של המותג. במקור נועדו משקפי הרייבן להגן על עיניהם של טייסי הקרב בצבא האמריקאי.

במקור, משקפי רייבן הומצאו כפתרון לטייסים שדיווחו כי קרני השמש גורמות להם לכאבי ראש. באותה שנה, נרשם גם הפטנט על משקפי Anti Glare עם עדשה קלה במשקל של 150 גרם בלבד. המשקף היה עשוי ממתכת מצופה זהב, עדשות ירוקות מזכוכית מינרלית שמסננות אינפרה אדום ואולטרה סגול.

פירוש השם RAY BAN

פירוש השם RAY BAN הוא “להחרים את קרני השמש” (המסנוורות).

קצת על דגם הוויפר

בשנת 1952 הושק דגם הווייפרר (עובר אורח) של RAY BAN בעל מסגרת הפלסטיק. החשיפה המשמעותית של הדגם הייתה בסרט “ארוחת בוקר בטיפאני” עם הופעתה הבלתי נשכחת של אודרי הפבורן שהרכיבה את הדגם.
בכלל משקפי רייבן כיכבו על פניהם של מפורסמים רבים בסרטים גדולים של כל הזמנים כמו “האחים בלוז”, “טופ גאן” ועוד.

אהדת מותג RAY BAN

המותג RAY BAN אהוב במיוחד על הנשיאים האמריקאים. ג’ון פ. קנדי וגם ברק אובמה נראו תמיד עם דגמי המותג בסיורים שלהם.
בעקבות הוליווד צעד גם עולם המוזיקה של שנות ה-80 כשמייקל ג’קסון הרכיב את משקפי הטייסים של רייבן לטקס הגראמי ב-1984 ובעקבות כך חוללו המשקפיים סערה והפכו לסימן ההיכר שלו. אחריו מדונה, מוריסי, הראמונס, דבי הארי וחברי להקת U2.
שחקנים שחבשו משקפי שמש ראי באן

הקמפיין הגדול Never Hide

בקמפיין תחת הסלוגן הוותיק Never Hide, מבצעים RAY BAN מחווה לעשורים השונים, שבהם הצליחו פעם אחר פעם לכבוש את מקומם בתרבות.
כמו רבים אימצו את משקפי שמש: מהחיילים של שנות ה-30, דרך נשות החברה בתקופת ג’קי קנדי בשנות ה-60, ומשם אל ילדי הפרחים של שנות ה-70 והפאנקיסטים של שנות ה-80, ועד סצינת המועדונים שבה שולטים משקפי RAY BAN משנות ה-90 ועד היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.