מגזין

עדשות מגע – הכל למשתמש המתחיל

עדשות מגע

גם משתמשים מתחילים רבים כבר שמעו שיש עדשות מגע שאותן מכנים “רכות”. האם הסוג הזה מתאים לכולם? התשובה היא בהחלט כן. עדשות מגע רכות מתאימות כמעט לכל מרכיבי המשקפים. הן לא גורמות לתחושות אי נוחות וקל מאוד להתרגל אליהן. זאת ועוד, יש בנמצא מגוון גדול ומינים שונים של עדשות מסוג זה. כל אחד יוכל לבחור את הסוג המתאים לו, בהתאם לאופי ליקוי הראיה ובהתאם להעדפות אישיות.

בין היתר, יש בנמצא עדשות מגע יומיות, שהן למעשה עדשות חד פעמיות. יש בנמצא גם עדשות מגע דו-שבועיות למי שלא רוצה סוג שמחליפים בכל יום. בנוסף, יש עדשות מגע חודשיות, שאותן יש צורך לנקות על פי הוראות היצרן באמצעות תמיסות ניקוי. כמו כן, יש עדשות מגע עם צילינדר לתיקון אסטיגמציה, ישנן עדשות מגע מולטיפוקל שמתאימות כתחליף לשני זוגות משקפי ראיה גם יחד (או לזוג אחד של משקפי מולטיפוקל). כמו כן, יש גם עדשות מגע צבעוניות שבנוסף לתפקודן הרגיל גם מעניקות צבע עיניים רצוי, שבו בוחרים.

אילו עדשות מגע עלי לבחור?

בכדי לדעת באילו עדשות כדאי לבחור יש להתייעץ באופטומטריסט. רק אופטומטריסט מוסמך או לחילופין, רופא עיניים, יכול לבצע את הבדיקות המקיפות הדרושות לצורך קביעת המספר הרצוי. בנוסף, אופטומטריסט יכול לסייע למשתמש המתחיל לבחור את הסוג הטוב ביותר, בהתאם למבנה העין ולפרמטרים נוספים.

איך אדע שעדשות המגע מתאימות לי?

מרבית המשתמשים החדשים שמתייעצים עם אופטומטריסט מוסמך חשים במהרה כי הראיה נעשית מושלמת ונוחות השימוש רבה. אבל, במידה ומתפתחת אלרגיה, אם העין דומעת שלא כרגיל, אם מרגישים יובש שלא היה קיים קודם לכן, חשוב להסיר את העדשות ולהתייעץ עם האופטומטריסט או רופא העיניים. על פי רוב, שימוש בסוג חלופי של עדשות, לעיתים החלפה של היצרן, יפתרו את הבעיה.

מה עלי לדעת לפני רכישת עדשות מגע?

עדשות מגע מתאימות לשימוש הן לילדים הן לבני נוער והן למבוגרים. חשוב לדעת כי יש לנקות את עדשות המגע ביסודיות באמצעות תמיסה מתאימה (לא במים וסבון).

במידה ומשתמשים בעדשות מגע יומיות (חד פעמיות), אין צורך להשתמש בתמיסת ניקוי. זאת, מכיוון שהעדשות החדשות תמיד שומרות על סטריליות מושלמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.